Електрик Харків
(050) 923-64-54 (МТС) (093) 728-78-79 (Life) (096) 702-56-90 (Киевстар) Телефонуйте: Пн - Нд  8:00 - 22:00
Харків

А Ваша електропроводка безпечна? Три критичних помилки електромонтажу.

      У більшості випадків, для звичайного користувача досить важко оцінити правильність монтажу і відповідно безпеку електропроводки. В першу чергу незрозуміло, що оцінювати - лампочки світять, розетки працюють, що ще треба? Дуже часто через неправильний електромонтаж проблеми з новою (!) електропроводкою починаються вже через 1 - 2 роки, хоча на початку все чудово працювало.
      Чому так відбувається? В основному, тому, що людина, яка виконувала електромонтаж, просто не була електриком - не володіла необхідними знаннями для даної роботи. Можете повірити, людина зі спеціальністю "клею шпалери - міняю труби - роблю електрику - ніде цього не вчився" не виконає правильний електромонтаж.

        Три найпоширеніших, і найкритичніших помилки роботи некваліфікованих майстрів:

1Відсутність розподільних коробок , мабуть найбільш часто зустрічаюча помилка, при якій місця з'єднань просто замуровувають в стіні, або приховують в порожнинах підвісної стелі або стін.
Через це неможливо провести повноцінну діагностику пошкодженої ділянки при поломці. Також, якщо таке з'єднання розташоване в пустотах стелі (стін) поряд з легкозаймистим матеріалом, при послабленні контакту, виникає високий нагрів місця з'єднання, що може стати причиною пожежі. Комутація проводів (кабелів) обов'язково повинна відбуватися в розподільних коробках, доступ до яких повинен бути відкритий.

2Найнебезпечніша помилка з точки зору ураження електричним струмом - це неправильне підключення заземлення, а точніше підключення заземлення при його повній відсутності, як би парадоксально це не звучало... При цьому використовують робочий нуль в якості захисного. Результатом такої помилки може бути ураження електричним струмом, а також загоряння електроприладів. Використовувати таке нібито "заземлення", не можна ні в якому разі, хоча б тому, що при проведенні ремонтних робіт на стояку (або стовпі в разі приватного будинку), такі ж "фахівці" можуть елементарно поміняти дроти місцями, і там де був "нуль", з'явиться "фаза", відповідно з'явиться вона і на корпусі всіх підключених електроприладів, про наслідки такої ситуації Ви вже знаєте ...
Про системи заземлення можна дізнатися в статті "Заземлення. Заземлення в приватному будинку. Заземлення в багатоповерхових будинках."

3Неправильно підібрані параметри автоматичних вимикачів - ще одна поширена помилка, при якій номінальний струм автомата перевищує допустимий струм провідника.
В такому випадку автоматичні вимикачі не забезпечують повноцінний захист ліній електропроводки, а саме - захист від перевищення допустимого струму, що може призвести до розплавлення ізоляції, і відповідно до випливаючих звідси негативних наслідків.
Кожен автоматичний вимикач має свою час-струмову характеристику, так само як і кожен провідник має максимальний допустимий струм (в залежності від площі поперечного перерізу і матеріалу провідника) і виходячи з цих даних повинен вибиратися автоматичний вимикач.

На жаль, це тільки незначна частина помилок некваліфікованих працівників. Пам'ятайте, тільки правильно виконаний електромонтаж забезпечить безпеку і довговічність електропроводки.
Копіювання матеріалів з сайту заборонено. Авторство опублікованих матеріалів зареєстровано в ПС Яндекс і ПС Google.
 
ЗАКАЗ ОБРАТНОГО ЗВОНКА  
 
НОМЕР ТЕЛЕФОНА: +38
ИМЯ: - не обязательно